Опитування

Що спіткало Вас використовувати Linux ?

Сам дізнався і захотілось спробувати
111 (56.3%)
Windows задовбав!
43 (21.8%)
В навчальному закладі змушували вивчати
3 (1.5%)
Обовязкова умова для того, щоб взяли на роботу
2 (1%)
Вирішив зекономити на ПЗ
5 (2.5%)
Шукав ПЗ з нормальним перекладом на Українську
8 (4.1%)
Це вийшло  випадково
8 (4.1%)
Не памятаю
2 (1%)
...а що це?
3 (1.5%)
Інше, зараз зазначу в коментарі
12 (6.1%)

Проголосувало: 50

Автор Гілка: Як це було вперше?  (Прочитано 12817 раз)

Відсутній wasa

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 71
  • Карма: +0/-0
  • Гарна штука Linux!...тільки жит
Як це було вперше?
« : 2009-04-02 12:46:59 »
Цікаво дізнати, з чого в кожного починалось це знайомство.
...а ще це дає можливість, дізнатись, що сприяє розвитку ВПЗ, а що ні!

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #1 : 2009-04-02 13:08:49 »
Вперше почув у школі від товариша, прочитав пару статей у МК, а потім один хлопець на підготовчих курсах КПІ дав RH7.2... Мабуть найбільшу дію мали статті.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #2 : 2009-04-02 14:06:27 »
прочитав пару статей у МК
А що то таке, МК?
Теж у школі. Знайомий розказав, спробував під віртуалкою Red Hat запустити — не сподобалось, гальмував. Потім поставив рядом з Windows сьому Fedora— набридло туди-сюди бігати, і жорсткий диск був у малих об'ємах. І випадково вилучив офтопік ...

empty

  • Гість
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #3 : 2009-04-02 14:39:16 »
Ось ця людина притягла диск з Knoppix 3.0 Alpha......

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #4 : 2009-04-02 14:43:57 »
Flame:
Цитата
А що то таке, МК?
«Московский Комсомолец»  ;D
www.mk.ru
познайомився в комп’ютерному класі в університеті — там стояли доптопні компи з консолями, без графічного інтерфейсу. Пошту читав pine-ом, в інтернет ходив через lynx, між собою спілкувалися через write/talk, і навіть була консольна vicq.

і ще в тому класі було один чи два компи з графічним інтерфейсом, KDE2, здається. але навіть там юзав консоль, тільки в інтернет ходив через мозіллу (чи netscape, не пам’ятаю).

потім якось став трохи підробляти html/php-кодером, а тому мусив навчитися трохи більше про linux у консолі, але як юзер, не адмін. Ну і після кількох років роботи з лінуксом через PuTTY вирішив одного дня спробувати самому встановити лінукс на домашньому компі, щоб подивитися, як він з графічним інтерфейсом виглядає.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #5 : 2009-04-02 16:43:15 »
Доки не побачив тему опитування, тема дискусії виглядала доволі двояко.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #6 : 2009-04-02 19:23:35 »
Off-topic:
Доки не побачив тему опитування, тема дискусії виглядала доволі двояко.
Колего, ну йо-майо де ви навчились флудить?  ;)
Першого разу не було...
Ой, ви про лінукс  ;D
Знайомий (нині -- покійний (якась злюча форма раку була)) спочатку розказав (але не до пуття), потім - показав як ним користуються в інституті молекулярної біогогії (GROMACS -- GPL-на МД) та й по роботі було треба (хоч тоді ще я з ним кашу не зварив і зараз -не впевнений :( ) начитався популярної літератури про Лінукс (а вона вся - суцільна пропаганда  ::) ). Починав все з 6-ої Червоно-шапки (той же знайомий дав інсталяційного диска.).
А вінда тоді ще не встигла набриднути: я тоді тільки починав з нею знайомитись, в себе на компі грохнув її за пару чи 1 день (радіус рук тоді був дуже крутий  ;D ) Лінукс - краще тримався, але всеодно повністю тоді я його пізнати ще не зміг і зараз -- теж не вважаю себе просунутим користувачем: дуже тчасто користуюсь інтуїцією  ;)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #7 : 2009-04-02 21:03:49 »
Формулювання неосмислене. "Спіткати" — це зустріти, надибати. Малося на увазі "спонукало", я так розумію.

Відсутній Mallavar

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #8 : 2009-04-02 21:07:26 »
2 noddeat

У USIC'у була FreeBSDя, якщо памнять мені не зраджує :) втім, неважливо. Головне, що вся потуга консолі і стародавні монітори, завантаження з дискетки. Текстовий поштовик і браузер. Вистоювання у черзі, і перепитування, якщо хтось лише зі стільця підірветься - "А Ви вже усьо, йдете?"... ліміт інету у півтори години, і дискова квота у десять мегабайт (!). романтіка....

і я теж з того починав.
« Змінено: 2009-04-02 21:09:15 від mallavar »

Відсутній red@cat

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #9 : 2009-04-02 21:39:54 »
До 2002 року вже щось про лінукс чув, але живцем не бачив. І тут мене остаточно задовбала вінда (тоді ще 98). Добув suse linux - тоді ще "справжня німецька якість", без домішок Novell. З того й почалося.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #10 : 2009-04-02 22:14:28 »
Ну, про погане не будемо...

А так, взяв у студента (не мого) Mandriva 2006 спробувати, бо чув багато хорошого. Отак все і почалося.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #11 : 2009-04-02 22:49:12 »
А так, взяв у студента (не мого) Mandriva 2006 спробувати, бо чув багато хорошого. Отак все і почалося.
Також почав з 2006-ї Мандріви (тільки я її на Лафоксі замовляв). [smiley=2.gif]
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #12 : 2009-04-02 23:53:11 »
2 noddeat

У USIC'у була FreeBSDя, якщо памнять мені не зраджує :) втім, неважливо. Головне, що вся потуга консолі і стародавні монітори, завантаження з дискетки. Текстовий поштовик і браузер. Вистоювання у черзі, і перепитування, якщо хтось лише зі стільця підірветься - "А Ви вже усьо, йдете?"... ліміт інету у півтори години, і дискова квота у десять мегабайт (!). романтіка....

і я теж з того починав.
та, ви праві, таки фря. але на той час відрізнити лінукс від фрі я б не зміг. софт, зрештою, той самий. ну і на alice таки була червона хата з KDE2.

alice — це був єдиний комп, з якого можна було скинути собі дані на дискету. робилося це так: вставлялась дискета в комп alice, потім йшов до свого компа і за допомогою mtools перекачував дані на цю дискету. локальних дисковод компа був недоступний, бо компи по суті були лише терміналами, а логінився юзер на центральний сервер — alice, який, коли зависав (бо там повільне KDE2 було), то зависав увесь компклас.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

anonymous

  • Гість
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #13 : 2009-04-03 00:21:22 »
Ну, про погане не будемо...
А що там такого поганого?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Як це було вперше?
« Відповідей #14 : 2009-04-03 09:24:49 »
А де варіанти "Дізнався не сам, але зацікавило", "Ктулху зохавав мої мізки"?
Мені друх підсунув Червону хату. В мене тоді був старий комп з новим HDD, БІОС не бачив всього об"єму диску, кватирки 98 - теж. Лінуксу на це було начхати, я отримав свої законні 40 ГБ і був задоволений.
P.S. Червона хата в мене була зовсім трошки, далі друг зробив подлянку і підсунув 10-ту шлакварь. Попри всі прогнози я поставив і заюзав її з першого разу, маючи практично нульові знання системи. Ну і юзав певний час. Так-що не така вона страшна та слака.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.