Автор Гілка: Україна -- полігон Microsoft?  (Прочитано 11852 раз)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #30 : 2005-06-02 15:39:01 »
Цитата
І офтопік теж є наймасовішим середовищем, нажаль. Але я ще не знайшов жодної схвальної репліки про нього на цьому сайті.
Бо це офтопік. :)

А на чому пишете?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #31 : 2005-06-02 15:50:24 »
Цитата
А на джаз цікаво подивитися.
Дивився я на нього. Програма написана для особистої сверблячки. Підхід більш-менш грамотний, але те, що UI-сервер (виштовхує XML з описом віджетів) і сервер аплікацій там є одним і тим самим, не надто мені подобається -- я б їх розділив.

Як там з формуванням документів -- не знаю. Я б робив шаблони на LaTeX. Воно принаймні надійне.

Ну і "custom requirements". Необхідно визначити, що основне і для всіх, а що необов'язкове (навіть якщо поширене). Англійською на тій же вікіпедії інформації до фіга, але коли я починаю читати фінансові документи англійською, мені робиться страшно. Тим паче, за плечима нема фінансової освіти, й радикальні судження з мого боку будуть як мінімум некомпетентними.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #32 : 2005-06-02 23:30:42 »
Щодо Статуту , п.Шигорін, то він у нас давно готовий, я Вас лише запитував, надіслати, чи ні. Львівська група з самого початку націлювалася на офіційну реєстрацію., тож Статут розробили. Можливо його трохи треба буде підкоректувати.
Звісно надсилайте, чи он adiel@ у Львові відловіть та обсудіть.

Якщо не відповів вчасно -- даруйте, не голова, а дірка.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #33 : 2005-06-02 23:42:18 »
По перше - те що МОН купує ПЗ у M$ - це добре. Могло бути значно гірше - M$ могла просто подарувати ПЗ українським освітянам.
Десь добре, але ти не в'їхав :-(

МОН -- контролер діяльності з ліцензування.  Отак от.

Освітянам -- принаймні для шкіл -- десь рік тому запропонували на халяву віндуз та офіс, випадково десь за місяць до того в нас був семінар для методистів регіонів.

А так - можна підінімати галас про те, що за такі гроші (120тсч. копій Win XP та Office 2003 щороку!) можна тричі переписати Windows та Office з нуля.
Ти (втім, як і я сперш) прогавив слово Upgrade.  Подивись ліцензію чи повір на слово -- треба принаймні Win95 OEM мати на тому, для чого це буде взагалі легально.

По друге - що робити. Потрібно подати запит в антимонопольний комітет на дії МОН (потрібен депутат).
Та чесно кажучі -- взагалі поцікавитися, якого рожна цим займається МОН.  Бо там та ще історія, в якій ще КМ та Бернатович замішані.  До речі, legalgovernment.org та winwordexcel.com (УЦЛПО) -- це саме останній персонаж, якого дехто пам'ятає ще й за uacc.org.ua.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #34 : 2005-06-02 23:45:09 »
Пане Шигорін?  ;)
А шо Шигорін?  Чи то вітчизняні на півмільярди претензій можуть виставити?  А в кого рушниця, той і правий, чи не так?

PS: про те, що ті **** американці забулися, як клали на європейскі авторські права, аж доки не вирішили, що тепер своїх достатньо, щоб поважати -- взагалі мовчу.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #35 : 2005-06-03 01:23:17 »
Писати всі епітети на які заслуговують "сьогоднішні" марна справа. А на причини виникнення такої ситуації ще раз наголошу. На компанію Біла в США було рішення суду яке грозило її розпаду! Білл купив президентський термін Бушу цинічно сфальсифікувавши вибори у "найдемократичніший" країні, про що так само засвідчили спостерігачі. Бушівська демонкратія зробила революцію в Україні тільки для того, щоб Україна не була конкурентом та суверенним гравцем в світовій політиці! Тут "сьогоднішній" президент України не те що з вдячності, а він просто мусить провадити в Україні політику вигідну американським буржуям. І так курс "сьогоднішніх" цілком логічний, послідовний і ясний...

Про "вчорашніх" 1.5 строку вони проводили суверенну політику (вірну/хибну), але рильце своє в пушку добре вимазали... США це і використали добряче на них скандалами натиснувши "нагнули" і останні 0.5 строку Україна активно допомагала "найдемократичнішим" і навіть у внутрішній політиці (наприклад пов'язаній з ПЗ) незалежних рішень не приймала..., а під час революції "вставили"!  Тепер маємо: див 1 абзац.

Ну дійсно погана новина  >:(
Нам треба "пропихати" закон! І після його прийняття можна поборотись в антимонопольному комітеті та судах...
А про бухгалтерію: треба відкрити новий топік в розробці...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #36 : 2005-06-03 01:34:39 »
Коли я вдома зможу хоч трохи відпочити й подивитись на це все свіжими очима, то створю.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #37 : 2005-06-03 02:18:35 »
Ну, російська тут не вітається. Ярослав ще й витре та проплюсує тебе ;) Якщо вже тобі зручніше російською, то краще виклади деінде, а сюди посилання (ланку? ;)) опублікуй.
Та оце ніби нікому перекласти на українську, просто таки. Кидайте мені на yarkaen@bigmir.net. Якщо десь помилюся, заднім числом поправимо.

Відсутній balu

  • Новачок
  • *
  • дописів: 19
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #38 : 2005-06-03 09:43:20 »
А на чому пишете?
Поки, нажаль, в Делфі (монстр), а також FreePascal, Python + Interbase. Із них всіх, хоч я не так давно пишу на ньому мені найбільше подобається Python.
Цитата
Підхід більш-менш грамотний, але те, що UI-сервер ... і сервер аплікацій там є одним і тим самим, не надто мені подобається -- я б їх розділив.

 Погоджуюсь.
Цитата
Як там з формуванням документів -- не знаю. Я б робив шаблони на LaTeX. Воно принаймні надійне.
Я бачив дуже гарний варіант коли для цього діла вікористовувалась електронна таблиця (exel).
Цитата
Ну і "custom requirements"... Тим паче, за плечима нема фінансової освіти, й радикальні судження з мого боку будуть як мінімум некомпетентними.
Сам такий самий :)
Нічого лишньго

k_ilya

  • Гість
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #39 : 2005-06-03 11:47:43 »
Коли я вдома зможу хоч трохи відпочити й подивитись на це все свіжими очима, то створю.

Облікові (бухгалтерскі) системи під Linux
(гілка форуму закрита - звертайтеся за правами доступу)

http://lafox.net/support/index.php?showforum=52


Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #40 : 2005-06-03 12:06:37 »
Мене радує, що нова влада взялася за легалізацію софту. Мені подобається, що платформа, яку обрано - MS Windows.
А вам я казав і буду казати - за ваші балачки ніхто вам не заплатить. Робіть якусь корисну справу. Наприклад переклад того ж таки опенофісу. Напишіть якусь ERP-систему. Рівня Microsoft  Axapta або Microsoft Navision. Є щось таке під лінукс з такими цінами? Скільки коштує продукція САП ?
Тому панове, коли фірма/установа купує ліцензії на таке ПЗ за декілька тисяч вічнозелених (за 1 ліцензію!), то 80$ за віндовз - це смішні гроші.
В ІТ крутяться величезні гроші. І економити на вартості ліцензії на ОС - це участь маргіналів.
Слава Україні!

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3759
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #41 : 2005-06-03 12:46:28 »
Жучка, роскажи, як саме використовують САП чи ERP у школі?
[Fedora Linux]

k_ilya

  • Гість
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #42 : 2005-06-03 13:35:36 »
Взято з
http://mylinux.com.ua/forum/viewtopic.php?t=28
Цитата
Щось у панів з Майкрософту з фантазією. Надто вона вже невтримна.

Цитата:

------------------------------------
4. Ціни на комп'ютерні програми

Прогноз обсягів закупівель на 2005 - 2007 роки становить 120 тисяч примірників комп'ютерної програми "Windows ХР Ргоfessional Upgrade (Ukrainian LIP) GОVТ" та 120 тисяч примірників комп'ютерної програми "Місrosoft Оffice 2003 Win32 Ukrainian Standard GОVТ" щороку приблизно рівними частинами.

Відпускні ціни в рамках Програми встановлюються компанією "Майкрософт" за погодженням з міжвідомчою робочою групою з питань легалізації комп'ютерних програм на підставі прогнозу обсягів закупівель комп'ютерних програм учасниками Програми. Відпускні ціни за Програмою встановлюються на початок дії договору.
------------------------------

У них уже була ініціатива на кшталт "Дешевий Віндовз для учбових закладів". Коли ми туди [у представництво Microsoft] зателефонували і спробували взяти знижку на партію від 1000 копій, то нам запропонували скинути аж 5%. При цьому Windows XP Home Edition (ні для чого крім іграшок не придатна) коштує USD 65, MS Office 2003 Professional - USD 360, XP Professional - USD120, MS Office 2003 Standard - ~USD180. Shocked
Тож Майкрософт намагається здерти з нашої влади щось біля USD 30 млн. І ви щиро вірите, що на це десь знайдуться гроші?
Twisted Evil

P.S. Силові структури України взагалі не мають права
використовувати MS Windows через закритий код.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #43 : 2005-06-03 18:46:10 »
/me читає повідомлення від ZhouckA

А місцеві клоуни таки не дрімають :)

Відсутній papa

  • Новачок
  • *
  • дописів: 26
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Україна -- полігон Microsoft?
« Відповідей #44 : 2005-06-03 18:51:07 »
Що стосується Делфі і інших "малювалок", ІМХО, згодяться написати щось маленьке і простеньке. Але у великому проєкті, у якому постійно ідуть зміни поведінки програми (типовий приклад - бухгалтерське ПО) підтримка цьго проєкту перетворюється в доволі неприемний  і морочливій обов'язок, не кажучі вже про перекомпіляцію і оновлення після найменшої зміни, особливо, в умовах офтопіку.

А до чого тут Делфі ? Якщо архітектура погано спроектована то реалізуйти ви його хоч на C# всерівно не уникнити вами описаних проблем.
І ще, великі проекти писати дуже гарно на ObjectPascal (зауважте не Delphi) хоча б тому що код в нього більш читабельний ніж в С++ тай помилку допустити тут важче а саме середовище Delphi дуже зручне для редагування та відлагодження коду. Як приклад зарас я працюю над проектом який налічує > 1500 *.pas (та 0 *.dfm  :) ) і все чікі-пукі. (Хоча для себе пишу на С та C++  ;) ).
Я не чаклун - я тільки навчаюся