Автор Гілка: Ми далеко не єдині  (Прочитано 25577 раз)

Praporshic

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #30 : 2005-08-15 16:01:29 »
Не треба смішити мої капці. Якщо хтось зможе завалити лінуха, то лише свого користувача (бо хто дасть школяру root-привілеї), а на його відновлення йде 2 хвилини.

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #31 : 2005-08-15 16:10:32 »
Приходить, вставляє Live CD і валить що хоче і скільки хоче. Чи заведемо адмінів у кожній школі? Чи може, ви знаєте багато випадків, коли директор школи січе так, щоб поставити пароль на біос, а КД відрубати? А якщо дітки прийдуть побавитися компутером, як програмульки поставлять?

Praporshic

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #32 : 2005-08-15 16:16:04 »
Куди вставляє? До флоповода, якого, швидше за все, немає як і сідюка? Чи куди?

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #33 : 2005-08-15 16:23:19 »
Ну Ви ж яко модератор повинні розуміти, що Live CD вставляється в привід, який називається CDROM-drive. Мушу Вам повідомити, що ціна такого приводу за останні роки впала до якихось 100-200 грн і, на відміну від часів 10-річної давності, вони стоять у кожному компутері.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #34 : 2005-08-15 17:05:14 »
taras(Guest)
Молотком систему теж можна завалити, навіщо ускладнювати.
В BIOSi завжди можна відключити CD як завантажувальний пристрій, раз такі вже кульхацкуваті школярі пішли.
BIOS також можна захистити паролем, після нього - Grub/Lilo, після чого root пароль.
Unix - це фортеця, ака розроблялась саме в університетах, де таких школярів через одного.
« Змінено: 2005-08-15 17:25:13 від tech »

Praporshic

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #35 : 2005-08-15 18:07:43 »
....CDROM-drive... на відміну від часів 10-річної давності, вони стоять у кожному компутері.
Дивно, я ще не бачив жодного, окрім того що на викладацькому. Окрім того, всі хто поставляє залізо до шкіл вимикає CDROM у якості завантажувального та ставить пароль на вхід у налаштування біоса. А що до низьких цін, так до шкіл беруть без всього від чого можна відмовитись - аби хоч на копійку дешевше. А про живі диски - якось я спробував таке утнути, тоді це був кнопікс 3.1 бета та мандрака 8.0 на харді, так мені тоді відмовили у зміні файлу /etc/fstab.
А про те, що "користувач має працювати а не чиатии мани" так в мене 4 тітонки які трохи через кожну проблему до мене біжать і вони бігтимуть незалежно від системи.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #36 : 2005-08-15 23:42:21 »
....CDROM-drive... на відміну від часів 10-річної давності, вони стоять у кожному компутері.
Сьогодні спеціально обійшов у своїй ВиШ 4 комп'ютерних класи, і перевірив: у кожному лиш на одній машині стоїть CD-ROM привід - адмін, у 3 трьох окрім адміна на 1-2-х флопі, і ті стоять біля адміна, тому Він може за ними спокійно наглядати, але річ не у тім - прислухайтеся до пана tech, Ви несете нісенітницю, і сильно відхиляєтеся від теми - як на мене це вже прямий флуд, і спонукання до нього!

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #37 : 2005-08-16 09:12:26 »
Познімайте рожеві окуляри, хлопці. Ніхто не збирається осквернювати ваше святе, але й на речі дивитися треба тверезо. Щоб супроводжувати лінакс потрібно на порядок більше знань, ніж віндовс. Тітоньки по 4 рази задають дурні питання тому, що з ними цяцяються. Я в свій час підняв кілька нульових в компутері людей, що вони в себе вдома чи на фірмах оволоділи віндовсом. Але так само впевнений, що з лінаксом там нічого би не вийшло. Бо не володіють англійською, не знають шелів, не мають можливості і потреби лазити в інеті і багато іншого. Вони мають інше своє основне заняття і бажають займатися ним, а не збоченнями. В крайньому разі, вони б найшли якихось знайомих, якщо не мене, і пили б з них без кінця кров.
Лінакс буде поширюватися одночасно із зростанням кількості підготовлених користувачів. Поки їх немає, не треба бігти попереду паровоза. І коли люди дивляться реально на речі і хочуть навчити людей працювати у віндовсі, не треба робити з цього кримінал і звинувачувати в лобіюванні чиїхось інтересів. Навпаки, нормальні менеджери повинні так практично поступати, а не затіювати авантюри. Якщо ж вважаєте, що міністерство йде однобічним шляхом, тобто недооцінює альтернативних систем, тоді так. Але працюйте в цьому напрямку! Пропонуйте, заявляйте. Пояснюйте. А не, повторю ще раз, звинувачуйте. Це може дати тільки нульовий результат.
На цьому ставлю крапку, бо в декого починають здавати нерви і  йди у вжиток слова незрозумілого змісту.

М. Ще кілька таких повідомлень і вся тема піде в балачки чи буде замкнена. Не треба флеймити в новинах.
« Змінено: 2005-08-16 10:50:14 від Praporshic »

Praporshic

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #38 : 2005-08-16 10:36:52 »
Це вже у віндузятників стереотип такий: для роботи в POSIX-системах треба знати англійську та шели. НІЧОГО ЦЬОГО ВЖЕ НЕ ТРЕБА. Лінукс перекладено набагато краще від офтопіку, а через гуй воно все робится не складніше від того як це у мастдаї. Окрім того, щоб робити те, про що ви говорите кажучи про потребу у знаннях файлів та шелів, вимагає у офтопіку знання реєстру та багато того, про що звичайний користувач навіть не чув. Питання: чому я навчив 3 користувачів працювати в лінуксі ЖОДНОГО слова не сказавши про шел чи файли конфігурації??? І вони працюють без жодних проблем, хочався інша мережа вже двічи лягала від MyDoom та MSBlast.

До речі, згадав нещодавню ситуацію з карткою ATI Radeon 9550 та її дровами. Вінди лягали після першого перезавантаження, і жодні заклинання не діяли (вже не кажучі про звичайні операції порятунку системи). ATI ще й досі має проблему з дровами, і нвідія таких немає.

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #39 : 2005-08-16 10:50:15 »
М:
Правила, п.14, виділено червоним та жирним.
« Змінено: 2005-08-16 11:04:16 від miwa »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #40 : 2005-08-16 11:32:19 »
Маю декілька запитань до гарячих українських хлопців:
1. Чому у кожній школі мусить бути електрик, але не має бути сисадміна? Невже керування компютерною мережею простіше за керування мережею електричною?
2. Звідки таке щире переконання в тому, що підйом вбитого (чим?) лінукса є заняттям важким та непідйомним?
3. Невже ви справді вважаєте, що загальноприйняте вживання віндовз кінцевими користувачами  і, як наслідок, обговорювані ініціативи держустанов, мають місце із-за того, що віндовз технічно досконаліша за юнікси?

І давайте обговорювати техніку поїдання молюсків лише після того, як самі навчимося їх їсти, гаразд?
Читайте документацію - вона кермує.

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #41 : 2005-08-16 13:35:10 »
То питання риторичні, чи на них можна відповідати?

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #42 : 2005-08-16 13:38:06 »
Перепрошую за офтопік, ви пропонуєте в особистому режимі довияснити деякі питання, але не знаю як з вами звязатися. Зареєструватися не можу, бо після встановлення цієї бети яба реєстрація в мене не працює.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #43 : 2005-08-16 14:02:19 »
Звісно, що на запитання можна відповідати. Будь-кому. За умови дотримання правил поведінки на форумі.
Читайте документацію - вона кермує.

taras(Guest)

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #44 : 2005-08-16 14:41:09 »
1. Я не ворогом сисадмінів і буду радий за них, якщо робочі місця почнуть збільшуватися високими темпами. Робота електрика повязана з небезпекою для життя, тут потрібні спеціальні дозволи і можуть виникнути реальніші проблеми з безпекою для життя. Тому необхідність в електрикові є велика. А тут просто виходить офтопік. Школа - це один з варіантів розвитку теми. Крім неї є малі фірми, лікарні, домашні користувачі врешті, тому не можна пропонувати вирішувати питання користування лінаксом з допомогою сисадмінів.
2. Спеціалістову, мабуть, підняти лінакс не важче, ніж віндовс. Але не користувачеві.
3. Поки що можу сказати, що віндовс є практичнішим для більшої частини користувачів, оскільки вони самотужки можуть вирішити більшу частину проблем, ніж в ситуації з лінаксом. Це не питання технічної довершеності.